FCG

Dieta pudełkowa
Zdrowie i Uroda

Dieta pudełkowa jako ratunek przed destrukcyjnymi nawykami żywieniowymi

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie zbyt małych posiłków głównych czyli chociażby śniadania i obiadu skutkuje przyjmowaniem dodatkowych kalorii. Niestety zazwyczaj w sytuacji, gdy odczuwa się głód sięga się po niezdrowe przekąski. Do nich nie musi należeć wyłącznie czekolada, ale są to także wszelkiego rodzaju wafelki, orzeszki w posypce, czy też wysoko przetworzone dania dostępne w marketach. Nie patrząc na ich skład można narobić sobie ogromnej krzywdy, ponieważ regularne przyjmowanie tego typu produktów będzie skutkowało nie tylko przybraniem na wadze.  

Skutki złej diety to…?

Większość osób uważa, że złe nawyki żywieniowe skutkują wyłącznie powiększającą się liczbą kilogramów. Prawda jest jednak taka, że to nie jedyne na co należy się przygotować. Wraz ze zwiększającą się wagą przychodzi także nierównomierne rozkładanie się tłuszczu, które może powodować pojawianie się mało estetycznych fałdek np. w okolicy brzucha. Do tego dochodzą również problemy z utrzymaniem ciała w dobrej kondycji, zmniejsza się również wydolność organizmu. Krótko mówiąc zwyczajne wejście na drugie piętro może zacząć stanowić problem i kończyć się zadyszką. I to jeszcze nie wszystko. Przyjmowanie tak zwanych pustych kalorii bardzo szybko zaczyna odzwierciedlać cera. To na niej pojawia się wówczas coraz większa liczba wyprysków, rozszerzają się pory, a także zmienia się koloryt. Źle odżywiony organizm to utrata blasku i naturalnego koloru. Okazuje się również, że z powodu złej diety cierpią także włosy i paznokcie, które stają się coraz słabsze. Zaobserwować można więc zwiększona łamliwość i rozdwajanie. W niektórych przypadkach będzie to również wypadanie włosów. 

Jak catering dietetyczny wpływa na nawyki żywieniowe?

Catering dietetyczny nazywany potocznie pudełkami zapewnia pięć zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Dostarczane są one z samego rana, codziennie pod wskazany adres. Zawartością paczki będzie danie przeznaczone na: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Czasem zdarza się tak, że zamawia się mniejszą liczbę posiłków. Jednak należy wówczas samodzielnie uzupełnić kalorie o odpowiedniej liczbie i dbać, by były one wartościowe dla organizmu. Dietetycy są bowiem zgodni co do tego, że każdy powinien przyjmować pięć posiłków dziennie i uzupełniać je odpowiednią ilością wody. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż w momencie gdy dieta pudełkowa np. id https://bedietcatering.pl/katowice/ dostarcza pełnowartościowe posiłki, to zamawiający przestaje mieć ochotę na sięganie po przekąski. Wynika to z faktu, że organizm otrzymał już wszystko to co jest mu potrzebne, nie wysyła więc sygnałów, by otrzymać dodatkową porcję. Po pewnym czasie przyzwyczaja się również do spożywania posiłków o określonej prze więc nie odkłada zapasów na później. Tak dzieje się, gdy posiłki zjadane są o bardzo nieregularnych porach i w różnych dawkach. Wówczas organizm stara się magazynować to co dostaje. To z kolei przekłada się na wygląd sylwetki.

  1. Jak catering dietetyczny to skąd? 

Każda osoba, która zapozna się z zaletami jakie niesie za sobą zamówienie diety pudełkowej, zaczyna zastanawiać się gdzie właściwie kliknąć „kup teraz”. No bo jak wybrać firmę z tylu znajdujących się w sieci? Najlepszym sposobem na początek jest zapoznanie się z opinią publiczną o danej firmie. Po przeczytaniu postów na różnych forach, w wyszukiwarce, a także portalach społecznościowych można już nakreślić obraz danej firmy np. https://bedietcatering.pl . Kolejnym krokiem musi być wejście na stronę firmy i sprawdzenie dostępnych wariantów diety pudełkowej. Wówczas będzie już wiadomo czy konkretna propozycja jest adekwatna do potrzeb i upodobań kulinarnych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *