karma dla kota
Dom i wnętrze

Czym karmić kota?

Opiekunowie zwierząt często stają przed różnego rodzaju dylematami. Jednym z nich jest jak i czym karmić, by sprawiać pupilowi przyjemność i codziennie dbać o jego zdrowie i kondycję, dostarczając wszystkich niezbędnych składników odżywczych. I dlatego właśnie coraz częściej rezygnuje się z samodzielnego przygotowywania dań, a sięga się po gotowe propozycje takie jak mokra karma dla kota, które są pełnowartościowym i odpowiednio zbilansowanym posiłkiem. Na rynku znaleźć można szereg różnych propozycji, a przy wyborze najlepszej najważniejszą rzeczą okazuje się umiejętność czytania etykiet.

Jak wybrać najlepszą mokrą karmę dla kota?

To nie marka, kolorowa grafika, zadowolony obrazek kociaka czy też cena powinny przekonywać nas do tego, że dana mokra karma dla kota będzie najlepszym produktem dla naszego mruczka. Przede wszystkim nie ma jedzenia uniwersalnego i dobrego dla wszystkich, więc każda puszka czy saszetka powinny być precyzyjnie dopasowane do konkretnych potrzeb – wieku, kondycji, stanu zdrowia, rasy. Poza tym najważniejszy jest skład. I jeśli dana mokra karma dla kota nie ma precyzyjnej i określonej procentowo zawartości konkretnych składników, to ją sobie i swojemu zwierzakowi odpuść.

Przede wszystkim mokra karma dla kota musi bazować na jak największej ilości składników pochodzenia zwierzęcego. W niektórych produktach zawartość mięsa może niemalże sięgać 100%. I jest to najważniejsze kryterium przy wyborze odpowiedniej karmy.

Ważne są proporcje

Niezwykle ważne jest to, by na etykiecie znalazło się wyszczególnienie i sprecyzowanie, jakie składniki znajdują się w karmie. Im bardziej dokładna jest lista, tym wiarygodniejszy producent i lepsza mokra karma dla kota. Chodzi przede wszystkim o to, by ilość mięsa mięśniowego przewyższała ilości podrobów w diecie. Te drugie nie powinny przekraczać 15-20% posiłku, a są zdecydowanie tańsze, więc producenci chętnie po nie sięgają. Nie wybierajmy produktów, które zawierają różnego rodzaju wypełniacze takie jak ziemniaki, ryż czy inne zboża. One nie są kotu potrzebne, wręcz mogą mu poważnie zaszkodzić. Im krótsza i dokładniejsza lista składników na etykiecie, tym lepiej.

Dobra mokra karma dla kota musi być dopasowana do wieku, aktywności oraz stanu zdrowia. Specjalnej uważności oczywiście wymagać będą zwierzęta z alergiami czy chorobami, ponieważ w wielu wypadkach trzeba będzie poszukać specjalistycznego pożywienia. Poza tym inne wymagania będą mieć kocięta, a inne zapotrzebowanie energetyczne mają seniorzy. W wielu wariantach bierze się również pod uwagę specyfikę danej rasy. I jeśli masz wątpliwości, jaka mokra karma dla kota będzie doskonałym rozwiązaniem dla twojego mruczka skonsultuj się ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *