FCG

system crm
Biznes i Finanse

Czy warto zainwestować w system CRM?

System CRM jest niezbędny w każdej firmie, której zależy na profesjonalnej obsłudze klienta. To praktyczne narzędzie pozwala na lepsze zarządzanie relacjami z klientami, ale nie tylko. Sprawdź, jakie są zalety wdrożenia oprogramowania CRM w firmie!

Instalacja oprogramowania CRM w firmie pozwala podnieść jakość świadczonych usług i zbudować przewagę konkurencyjną na rynku. System umożliwia nie tylko sprawną obsługę klienta, ale także poprawia organizację pracy wewnątrz przedsiębiorstwa. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto wdrożyć CRM w swojej firmie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Czym jest system CRM (Customer Relationship Management)?

CRM (ang. Customer Relationship Management) to system informatyczny, który wspiera zarządzenie kontaktem z klientami w firmie. Oprogramowanie umożliwia prowadzenie działań mających na celu pozyskanie i utrzymanie klienta. Zapewnia dostęp do narzędzi, które umożliwiają stworzenie długotrwałych relacji z kontrahentami. System jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, które pozwalają m.in. uporządkować informacje o klientach i usprawnić proces sprzedaży. Oprogramowane CRM umożliwia szybki dostęp do historii kontaktów z danym klientem, otrzymanych przez niego dokumentów czy ustalonych warunków współpracy.

Korzyści z wdrożenia systemu CRM w firmie

Wdrożenie systemu CRM wiąże się z wieloma korzyściami dla firmy. Oprogramowanie umożliwia zebranie wszystkich informacji dotyczących obsługi klienta w jednym miejscu, co wpływa przede wszystkim na:

 • usprawnienie procesu obsługi klienta;
 • budowanie długotrwałych relacji z klientami;
 • lepszą organizację pracy w firmie i poprawę komunikacji między pracownikami;
 • bieżącą analizę prowadzonych działań sprzedażowych i promocyjnych, a w konsekwencji optymalizację procesów marketingowych;
 • analizę efektywności pracowników;
 • pomoc w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych dla firmy.

Jak wybrać oprogramowanie CRM?

Wybierając program CRM warto pamiętać, że nie istnieje jedno uniwersalne oprogramowanie, które idealnie spełniałoby wymagania każdego przedsiębiorstwa. Wybrany system powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb biznesowych konkretnej firmy. Należy szukać systemu wyposażonego w narzędzia i funkcje, które będą przydatne w danej organizacji. Przed podjęciem decyzji o wyborze systemu CRM warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki cel chcesz osiągnąć dzięki wdrożeniu tego narzędzia. Od tego będzie zależał wybór systemu wyposażonego w określone funkcje. Zanim wybierzesz konkretny rodzaj oprogramowania, zwróć uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak:

 • Funkcjonalność – w wybranym systemie CRM powinny się znajdować funkcje, które są zgodne z potrzebami Twojej firmy i umożliwią Ci zrealizowanie określonych celów. Oprogramowanie powinno być przede wszystkim wyposażone w typowe składowe systemu CRM.
 • Łatwość obsługi – warto wybrać oprogramowanie intuicyjne w obsłudze, wyposażone w czytelny interfejs i przyjazne rozwiązania CRM.
 • Elastyczność – elastyczne systemy CRM umożliwiają dowolną konfigurację, dopasowaną do specyfiki danego biznesu.
 • Skalowalność – oznacza możliwość rozbudowywania systemu zgodnie z potrzebami danej firmy.
 • Mobilność – mobilny CRM oferuje możliwość korzystania z oprogramowania zarówno na komputerze, jak i smartfonie czy tablecie.
 • Integracja z innymi narzędziami – CRM powinien współpracować z innymi programami wykorzystywanymi w firmie.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej obsłudze klienta, warto zainstalować w firmie system CRM. Wdrożenie takiego oprogramowania ma wiele zalet. Pozwala spełnić oczekiwania klientów i stworzyć z nimi długofalowe relacje, a także poprawić organizację wewnątrz firmy. Więcej informacji o aplikacjach CRM można znaleźć w sieci oraz u dostawców oprogramowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *