Dom i wnętrze

Co to jest beton architektoniczny i gdzie go stosować?

Pojawia się w wielu nowoczesny wnętrzach. Jest surowy i wytrzymały. Znany od wieków. O czym mowa? O betonie architektoniczny, który kolejny sezon z rzędu cieszy się ogromną popularnością wśród projektantów. Możliwości jego wykorzystania przybliża nam Mariusz Wieczorek – pracownik Betoniarnia Legnica.

Co to jest beton architektoniczny?

W wielkim skrócie jest to specjalna odmiana betonu, która wykorzystywana jest w calach dekoracyjnych. Nie ma jednego przepisu na przygotowanie takiej mieszanki, ponieważ jej skład uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich są preferencje klienta. W zależności od miejsca, w którym planuje wykorzystać beton architektoniczny, może on przyjmować różny kolor, stopień porowatości i rodzaj faktury.

Jak przekonuje nas pracownik betoniarni z Legnicy – beton architektoniczny wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dużą estetyką. W wielu wytwórniach do jego produkcji używa się tylko naturalnych składników, co dodatkowo sprawia, że jest to produkt przyjazny środowisku. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, którym leży to na sercu.

Zalety betonu dekoracyjnego

Oprócz wymienionych wyżej zalet, czyli wysokiej jakości wykonania, użycia naturalnych składników i dużej elegancji, beton architektoniczny ma jeszcze jedną zaletą – jest prosty w użyciu. Jego nakładanie na powierzchnie nie różni się od pokrywania elewacji innymi gładziami. Można to zrobić ręcznie lub skorzystać ze specjalnych maszyn nakładających. 

Beton architektoniczny posiada bardzo szerokie zastosowanie – przekonuje Mariusz Wieczorem z Betoniarnia Legnica. Może być on użyty zarówno na zewnętrznej stronie elewacji, jak i w środku. To właśnie użycie surowego charakteru betonu wewnątrz mieszkań i domów stanowi prawdziwą ciekawostkę. Dekoracyjna odmiana tego materiału doskonale komponuje się z wieloma innymi elementami jak drewno oraz szkło. Daje to ogromne możliwości.

Gdzie można stosować beton architektoniczny?

Ta innowacyjna odmiana betonu ma szerokie zastosowanie. Architektoniczna mieszanka sprawdza się na elewacjach budynków. Jej parametry użytkowe niewiele różnią się od właściwości klasycznych mieszanek – jest wytrzymała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Ma jeszcze coś. Wygląda elegancko, dzięki czemu może odmienić oblicze każdego domu, budynku użyteczności publicznej, czy też firmowej siedziby.

Prawdziwa zabawa z betonem architektonicznym rozpoczyna się dopiero, kiedy zaprosimy go do środka. Tutaj doskonale sprawdzi się na schodach oraz podłogach. Ułożenie takie podłoża jest stosunkowo prosto, a otrzymana powierzchnia jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczna i modna. Beton architektoniczny doskonale wygląda również na ścianach. Świetnie uzupełnia aranżację salonu, dodając mu sporo chłodu oraz elegancji. Ta opcja spodoba się fanom minimalistach wejść.

Podsumowanie

Jak podkreśla pracownik Betoniarnia Legnica – możliwości wykorzystania betonu architektonicznego jest znacznie więcej. Wszystko zależy od kreatywności i wizji właściciela domu, dekoratora, czy też projektanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *