FCG

Antywirus dla firm
Komputery i Technologia

Antywirus dla firm – poznaj jego wyjątkowe opcje

Brak antywirusa w prywatnym komputerze może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji, o których nikomu nie trzeba mówić. A co jeśli złośliwe oprogramowanie zaatakuje Twoją firmę? W tym przypadku awaria sprzętu czy utrata danych może spowodować o wiele większe kłopoty, które mogą skończyć się znaczącymi stratami finansowymi  i pogorszeniem reputacji. Nie możesz sobie na to pozwolić, dlatego zawczasu zainwestuj w odpowiedni antywirus dla Twojej firmy. 

Program antywirusowy do firmy – darmowy czy płatny?

Wiele osób skusi pozorne ograniczenie kosztów w postaci darmowego antywirusa. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Niestety nie zawsze, choć tego typu rozwiązanie jest lepsze niż nie posiadanie żadnej ochrony w ogóle. Mimo wszystko, opcje bezpłatne często nie oferują zbyt wielu możliwości, a ich podstawowe funkcje mogą okazać się niewystarczające dla potrzeb rozwijającego się lub rozwiniętego przedsiębiorstwa. Program antywirusowy do firmy musi być wszechstronny, jeżeli ma dobrze spełniać swoje zadanie. 

Antywirus dla firm – czego potrzebujesz?

Obok spełniania podstawowych funkcji, zadbaj o to, by wybrany przez Ciebie antywirus zapewniał ochronę przed phishingiem i ransomware, integrację z urządzeniami mobilnymi i wykrywał złośliwe oprogramowanie już na poziomie serwera i bramy. Świetnym rozwiązaniem są też programy, które pozwalają na przechowywanie wrażliwych danych w chmurze. Pomoże Ci to zabezpieczyć je dodatkowo przed wykradzeniem i wykorzystaniem przeciwko Tobie. 

Argumentem, który może być decydujący w kwestii ochrony firmy przed wirusami, jest też to, jak wspierany jest antywirus. Koniecznie sprawdź czy jest on cały czas rozwijany przez producenta. Oznacza to, dokładniejsze i szybsze aktualizacje bazy danych i skuteczniejszą ochronę przed nowymi wirusami. Wpłynie to też korzystnie na Twój kontakt z firmą oferującą tego rodzaju programy, w razie gdybyś potrzebował konsultacji lub supportu. 

Odpowiednia ochrona firmy przed wirusami

Szukając programu antywirusowego do firmy, warto postawić na współpracę z ekspertami. Podchodzenie do spraw zabezpieczeń zbyt ogólnie, może skończyć się źle. Warto skontaktować się bezpośrednio z producentami lub dystrybutorami oprogramowania antywirusowego i skorzystać z możliwości audytu i indywidualnej wyceny. W ten sposób będziesz miał pewność, że Twoja firma otrzyma dokładnie taką ochronę jaka jest jej potrzebna. Odwiedź stronę G Data Business i sprawdź wszystkie możliwości, byś mógł dobrać coś idealnego dla swojego biznesu! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *